RDD 2010 in België

Ook in België vond dit jaar, voor de derde keer al, Rare Disease Day plaats, namelijk op 27 februari in Hotel Bloom te Brussel . Op die dag kwamen patiëntenverenigingen samen met beleidsmakers, onderzoekers en vertegenwoordigers van de geneesmiddelenindustrie rond het thema “Patients and Researchers, Partners for Life!”. Op het programma stonden onder meer patiëntengetuigenissen en een stand van zaken van het Plan Zeldzame Ziekten van minister Laurette Onkelinx.

Op onze website kan u alle presentaties vinden van de sprekers : http://www.RaDiOrg.be/downloads  

Bekijk de foto’s en lees het verslag.

Bewustmaking bij politici en publiek in België: de Edelweiss-actie

Patiënten met een zeldzame ziekte voelen zich nog vaak stiefmoederlijk behandeld omdat ze met weinigen zijn. Maar als men alle patiënten in België samentelt, dan komt men maar liefst aan 65.000 ! Men spreekt in dat verband van de « paradox van de zeldzame ziekten » : hoewel zij typisch met zeer weinigen zijn per land en per ziekte, vormen zij allen samen een hele belangrijke groep, die de aandacht van beleidsmakers en publiek verdienen en (terecht) vragen om begrip en erkenning voor hun ziekte en de moeilijkheden die ermee gepaard gaan.

Het is precies om die vraag om erkenning nog eens kracht bij te zetten, dat Radiorg ter gelegenheid van de RDD uitpakte met de Edelweiss-campagne : een symbolische actie die de aandacht van politici en publiek even vasthield en hopelijk in de toekomst ook zal bijdragen tot positieve beslissingen. Het edelweiss-plantje staat algemeen bekend als zeldzaam, en was dan ook de logische keuze als sympathiek symbool van onze actie.

 

News!

In november 2011 heeft het EMA het label « weesgeneesmiddel » toegekend aan 11 nieuwe geneesmiddelen!
13/12/2011 - Het COMP (Committee for Orphan Medicinal Products) heeft een positief advies gegeven voor de erkenning van de volgende 11 geneeskundige substanties:
RaDiOrg.be is blij met de herbenoeming van de Minister van Sociale zaken en Volksgezondheid
12/12/2011 - De herbenoeming van mevrouw Onkelinx als minister van Sociale zaken en Volksgezondheid is volgens RaDiOrg.be een goede zaak.
De betrokkenheid van patiënten als kwaliteitscriterium voor expertisecentra in de aanbevelingen van de EUCERD
13/12/2011 - Het EUCERD – European Committee of Experts in Rare Diseases – heeft zijn eerste aanbevelingen geformuleerd over een set van 45 kwaliteitscriteria voor expertisecentra. Hiermee wil het EUCERD een kwalitatieve eenvormigheid bereiken tussen de expertisecentra in de lidstaten van de EU.
Tubereuze Sclerose Complex: nieuwe hoop voor patiënten die aan de weesziekte van Bourneveville lijden – Novartis rondetafelgesprek
19/12/2011 - "Het tekort aan informatie en steun is een gemeenschappelijk punt voor alle patiënten met een zeldzame ziekte", verklaart Jonathan Ventura, vertegenwoordiger van RaDiOrg.be, de nationale organisatie voor zeldzame ziekten.
Nationaal Plan: Aanbevelingen en voorstellen tot maatregelen voor een Belgisch Plan voor Zeldzame Ziekten - Eindrapport
02/11/2011 - Hoe komen tot een geïntegreerde en globale aanpak voor patiënten met een zeldzame ziekte?

 

 

            Over RaDiOrg

 Radiorg.be overkoepelt een 80-tal Belgische verenigingen van patiënten die lijden aan een zeldzame ziekte met hun naaste verwanten, vrienden en allen die meeijveren voor onze doelstellingen.

Het is nu belangrijk dat wij met z'n allen tonen dat "zeldzaam" minder zeldzaam is dan je zou verwachten.

Lees meer »

Lid van

Eurordis logo

RaDiOrg.be is de enige erkende

Belgische alliantie van Eurordis.